12 معیار انتخاب بهترین سیستم صوتی خانگی

12 معیار انتخاب بهترین سیستم صوتی خانگی

شما هم به دنبال بهترین سیستم صوتی خانگی می گردید. سیستم های صوتی خانگی در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارد. خواه به دنبال یک سیستم صوتی برای پخش گروه های موسیقی مورد علاقه خود باشید، یا می خواهید برای فیلم ها و سریال های خود کیفیت صدای بسیار خوبی داشته باشید، گزینه های زیادی برای انتخاب سیستم صوتی وجود دارد.

12 معیار انتخاب بهترین سیستم صوتی خانگی

ما می­دانیم که جستجوی و انتخاب یک سیستم صوتی خانگی دشوار است، بنابراین در اینجا چند مورد از ویژگی های برجسته هر برند را برایتان آورده ایم. ادامه مطلب را بخوانید تا بهترین سیستم صوتی خانگی را برای خود بیابید.

ویژگی بهترین سیستم صوتی خانگی

سیستم صوتی خانگی بی شماری در بازار موجود است. اما کدام از آن ها می توانند بهترین سیستم صوتی خانگی باشند. به نظر می رسد سینمای خانگی یک محصول با کیفیت است اما ممکن است بعد از 6 ماه کار نکند. فریب چراغ ها، بسته بندی های براق و بلندگوهای بزرگ را نخورید.

برخی محصولات همچنین می توانند از نظر صدا و کیفیت حتی بهتر به نظر برسند بدون اینکه ظاهری فریبنده داشته باشند. قبل از خرید سیستم صوتی باید بدانید که ویژگی هایی است که آن ها را از هم متمایز می کند. در ادامه ویژگی های بهترین سیستم صوتی خانگی را برای شما آورده ایم.

 1. اندازه

در سال های قدیم ، بهترین سیستم های صوتی بسیار بزرگ بودند. هرچه بلندگوها بزرگتر باشند، صدا یا کیفیت سیستم بلندتر می شود. زمانه تغییر کرده و فناوری پیشرفت کرده است. امروزه برخی از سیستم های صوتی خانگی قابل حمل هستند و صداهای با کیفیت تولید می کنند. به عبارت دیگر، بهترین سیستم صوتی خانگی اغلب بزرگترین نیستند. اندازه سیستم های صوتی خانگی نباید پیش شرط تهیه یک سینما خانگی باشد. در عوض می توانید سیستم های صوتی کوچک را با بهترین کیفیت صدا در هر جای خانه که دوست دارید نصب کنید.

 1. صدا

برای تولید صدا در بلندگوها بسیاری از عناصر کنار هم قرار می گیرند. بنابراین مواد مورد استفاده در ساخت بلندگوهای شما فقط یک طرف پازل است. مونتاژ نقش اصلی را در تولید صدا بازی می کند. همیشه به دنبال سیستم های صوتی خانگی باشید که با یک محفظه متوسط ​​طراحی شده اند. خطری که در خرید یک سینمای خانگی وجود دارد این است که دارای محفظه گسترده ای است، که ممکن است صدا در داخل صدا بازتاب یابد. موجب خروجی بسیار ضعیف خواهد شد. در زیر ویژگی های اساسی وجود دارد که بهترین سیستم صوتی خانگی باید از نظر صدا داشته باشد.

 • صدای فراگیر

یک سیستم صوتی خانگی متوسط ​​باید دارای سیستم فراگیر 5.1 باشد. بعضی از آن ها باید کیفیت صدا را تا 7.1 یا 9.1 فراگیر کنند در حالی که بیشتر سیستم ها از این ها پایین ترند. بودجه شما است که تعیین می کند کدام یک را می توانید داشته باشید. چرا که این کیفیت در قیمت محصول نیز تأثیرگذار است. یک سیستم صوتی خانگی با صدای فراگیر 5.1 جادو می کند.

 • اکولایزرها

اکولایزرها به شما کمک می کنند تا صدا را متناسب با محیط خود تنظیم کنید. اگرچه می توانید یک اکولایزر خارجی برای این منظور خریداری کنید، برخی از سیستم های صوتی خانگی دارای اکولایزر داخلی هستند.

 • بلندگوهای تقویت شده

همه بلندگوهای سیستم های صوتی خانگی بلندگوهای تقویت شده ندارند. اگر سیستم صوتی خانگی با بلندگوهای تقویت شده و صدای فراگیر بالایی را تهیه کنید، می توان گفت که بهترین سیستم صوتی خانگی را خریداری کرده اید.

 • ساب ووفر

ساب ووفر به تعادل کل خروجی صدا تولید شده توسط بلندگوها کمک می کند. ساب ووفر یک فرکانس گام پایین را تولید می کند. به عبارت دیگر ، ساب ووفرها صدای باس را تولید می کنند.

 1. طرح

بهترین سیستم صوتی خانگی

طراحی کم و بیش، چشم انداز کلی برای سیستم های صوتی خانگی است. این شامل اندازه، شکل، سیستم روشنایی ، مواد ساخت است. قبل از خرید سیستم صوتی باید به طرح نیز توجه شود. شاید برایتان سوال شده باشد که آیا روی کیفیت یا خروجی تولید شده توسط سیستم تأثیر دارد؟ در بیشتر موارد واقعاً اینگونه نیست. فقط نگاهی جامع به طراحی و خروجی سیستم بیندازید تا مناسب شما باشد.

 1. مواد

موادی که در ساخت سیستم های صوتی خانگی شما استفاده می شود تعیین می کند که چه مدت دوام بیاورد. معمولاً کنترل مرکزی سیستم های صوتی خانگی از آلومینیوم ساخته می شود، در حالی که بعضی از آنها با الیاف تولید می شوند. در همین حال ، قاب خارجی بلندگوها یا با چوب جلا یا پلاستیک ساخته می شوند. بلندگوهای ساخته شده از چوب صیقلی در مقایسه با بلندگوهایی که از پلاستیک ساخته شده اند دوام زیادی دارند.

با این وجود می توانید سیستم های صوتی خانگی، با روکش خارجی ساخته شده از پلاستیک های خوب را نیز پیدا کنید. اگر علاقه دارید، بلندگوهای چوبی را خریداری کنید. ممکن است خیلی گران قیمت تر باشند اما سال­های زیادی دوام می آورند.

 1. سیستم روشنایی

جدا از زیباسازی سیستم، دکمه های روشنایی محیط کاملی را ایجاد می کنند و همچنین ایمنی را افزایش می دهند. سیستم روشنایی سیستم صوتی خانگی نه تنها به درخشندگی آن می افزاید، بلکه کل سیستم را زینت می دهد. با خاموش شدن همه چراغ ها از این ویژگی لذت خواهید برد. به عنوان مثال ، برخی از محصولات دارای سیستم های روشنایی هستند که با صدای تولید شده کار می کنند.

 1. قابلیت اتصال

در این دوره مدرن که همه چیز در حال بی سیم شدن است، خرید یک محصول کاملاً سیمی بی جا خواهد بود. به دنبال سیستمی بروید که از اتصال بی سیم و سیمی پشتیبانی کند. با این کار می توانید دستگاه های بیشتری را به سیستم صوتی متصل کنید. برخی از محصولات از بلوتوث ، USB ، نرم افزار برای دستگاه های iOS و Android  پشتیبانی می کنند. این ویژگی قابلیت انعطاف پذیری را فراهم می کند.

داشتن بلندگوهای بی سیم ایجاد جلوه صدای فراگیر را برای شما آسان می کند. شما نمی خواهید نگران این باشید که کجا سیم ها را قرار می دهید و چگونه می توانید آن ها را به سیستم وصل کنید. یکی دیگر از ویژگی های خوب بی سیم بودن این است که می توانید بلندگوهای دیگری را در آینده اضافه کنید بدون اینکه لازم باشد در مورد چیدمان خود تجدید نظر کنید.

 1. قالب صوتی

قالب صوتی یک جنبه بسیار مهم در بهترین سیستم صوتی خانگی است، زیرا فناوری روزانه در حال پیشرفت است. تا جایی که می توانید سعی کنید به سراغ سیستمی بروید که از قالب های صوتی و تصویری محبوب پشتیبانی کند. به عنوان مثال ، یک سینمای خانگی خوب باید از WMA ، MP4 ، FLAC و غیره پشتیبانی کند. فرمت های ویدیویی معمولی مانند: 3D ، HDR و موارد دیگر باید موجود باشد. این ویژگی به شما امکان گوش دادن یا تماشای هر نوع قالب صوتی را می دهد.

 1. داشتن کنترل از راه دور

کنترل از راه دور کار با سیستم صوتی خانگی شما را آسان می کند. برای کار با سیستم خود می توانید در هر موقعیتی بنشینید یا بایستید. با کلیک یک دکمه، میزان صدا را افزایش یا کاهش دهید.

 1. گیرنده

یک ویژگی مهم است، که باعث می شود سیستم صوتی خانگی شما بهتر کار کند. می توانید به سیستم صوتی خانگی گیرنده­ای نصب کنید یا به عنوان یک نسخه جدید یکی را خریداری کنید. بسته به بودجه شما ، برخی از گیرنده های صوتی خانگی بسیار گران هستند. با این حال، بهتر است یک سیستم صوتی خانگی تهیه کنید که همراه با گیرنده باشد تا از استرس ناشی از جستجوی یک محصول با کیفیت جلوگیری کنید.

 1. قابلیت های ورودی و خروجی

اکثر سیستم های صوتی ورودی و خروجی دارند که ماهیتی HDMI دارند. برخی از سیستم ها بیشتر از بقیه دارای اتصالات HDMI هستند. اولین قدم شما تعیین تعداد دستگاه هایی است که می خواهید به سیستم صوتی خود متصل کنید. اگر تعداد زیادی دستگاه داشته باشید که می خواهید از آن ها استفاده کنید، این می تواند برای برخی از سیستم ها یک عامل محدود کننده باشد. به عنوان مثال ، پخش کننده Blu-Ray و هر یک از کنسول های بازی شما به اتصال خاص خود نیاز دارند تا بتوانند با سیستم شما ارتباط برقرار کنند.

 1. سهولت نصب

بهترین سیستم صوتی خانگی

سیستم های صوتی زیادی در بازار وجود دارد. یکی از ویژگی هایی که بهترین سیستم صوتی خانگی دارد، سهولت نصب آن است. شما نمی خواهید مجبور باشید ساعت ها وقت خود را صرف راه اندازی آن کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید. برخی از مدل های بهتر، انواع پلاگین و بازی هستند. با این ویژگی شما دیگر مجبور نیستید ساعت ها وقت خود را صرف تلاش برای برقراری ارتباط همه چیز با یکدیگر کنید.

 1. ارتقای سیستم

ویژگی دیگری که در بهترین سیستم صوتی خانگی باید در نظر بگیرید توانایی شما در ارتقا سیستم صوتی خود در آینده است. امکان بارگیری به روزرسانی های نرم افزاری می تواند در انجام این کار به شما کمک کند. همچنین ممکن است بخواهید به دنبال یک سیستم صوتی باشید که قابلیت آخرین فناوری را در آن نصب کرده باشد. به عنوان مثال ، توانایی پخش DVD های 4K می تواند در برخی از نیازهای فناوری به شما کمک کند.

در آخر

اگر می خواهید بهترین سیستم صوتی خانگی را تهیه کنید، کافی است در خرید خود ویژگی هایی که گفته شد را در نظر بگیرید. برخی از این ویژگی های اساسی می تواند مارک های موجود را از یکدیگر متمایز کند، هنگام خرید از این نکات ها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.